20171004 205914

Założycielka marki i bloga kreatywnylifedesign.pl. Pasjonatka dobrego stylu, form pięknych i estetyki.

Kreatywny Life Design

 Fotografie znajdujące się na stronie Kreatywny Life Design są wykonane przeze mnie . Zdjęcia nabyte z innego źródła są opisane i podlinkowane. Zabrania się kopiowania zdjęć ze strony bez poinformowania , oraz bez pisemnej zgody.

***********

 

O CZYM JEST TEN BLOG:

Na blogu znajdziesz między innymi:

1. Główna tematyka - lifestyle.

2. Artykuły motywacyjne i porady.

3. tematy związane z modą i urodą.

4. Inspirujące wnętrza.

 

malarstwo4

Jako mała dziewczynka, i jako trochę starsza też, niekoniecznie przepadałam za tą formą dekoracji.  Pamiętam czasy, gdy idąc do kogoś w odwiedziny, oglądałam na ścianach zbiory różnych obrazów, obrazków,  oprawionych w ciężkie, pełne przepychu ramy, malowane zazwyczaj na złoto.  Kompletnie to do mnie nie przemawiało. Moje podejście do tego tematu zmieniło się z wiekiem, wiele lat później, gdy zrozumiałam, że obrazy też trzeba umieć dobrać do wnętrza.

Odpowiednio je oprawić, i nie przesadzać z ich ilością. W zasadzie, to może być ich więcej, ważne by pamiętać, że to, co zawiśnie na ścianie, powinno pasować do charakteru wnętrza, i pozostawać z nim w odpowiedniej harmonii.

Osobiście jestem fanką abstrakcji , obrazów w formach geometrycznych, oraz pejzaży, o ile te ostatnie nie są przesadzone i jeśli zbyt dużo się na nich „nie dzieje”. Tego typu obrazy świetnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, których jestem zagorzałą miłośniczką.  No i nie cierpię ram. Obrazy drukowane w celach dekoracyjnych mogą być dla mnie oprawione w jakiejś prostej formie, ale te malowane ręcznie dużo lepiej prezentują się samopas.

malarstwo1

Źródło

Formy geometryczne to zdecydowanie to, co lubię najbardziej, prostota i minimalizm. 

malarstwo4

Źródło 

O proszę, i są też moje ulubione poduszki dekoracyjne z IKEI.

malarstwo7

Źródło

I mamy moją ulubioną, chyba najprostszą formę pejzażu: morze. Chyba żadnego innego obrazu nie da się namalować tak szybko, jak takiego.

malarstwo9

Źródło

I kolejna geometria, tym razem w szarościach.

malarstwo3

Źródło

Tutaj już trochę się dzieje. Ilość kolorów oraz dynamiczna forma ich nakładania sprawiają, że obraz "żyje" . Jego dynamika jest jednak przełamana sporą ilością białego tła, które tonuje całość kompozycji.

malarstwo6

Źródło

I jako ostatni przykład obraz Leonida Afremova, który pomimo bogatej kolorystyki, oraz dynamiki z jaką pracuje artysta, idealnie współgrałby z minimalizmem. Cena regularna 650 dolarów amerykańskich. 

Dodatkowym atutem wyżej wymienionych przykładów malarstwa jest fakt, że ich przygotowanie nie jest tak strasznie czasochłonne (no, może poza ostatnim przykładem), oczywiście jeśli ktoś lubi tworzyć i malować.  Studiowanie architektury wnętrz, a także praca w tym zawodzie, pozwoliły mi na bliższy kontakt ze sztuką.  Problem pojawiał się wtedy, gdy chcąc udekorować własne wnętrze, chciałam coś w tym celu kupić, bo jako projektantka przyzwyczajona do tego, że sama coś tworzę „po mojemu”  w każdym dziele potrafiłam znaleźć jakieś „ale”. Albo za pstrokate, za dużo kolorów, nie w tych odcieniach, nie tej wielkości, i tak na okrągło.

Poniżej przedstawiam Wam mój obraz, własnoręcznie namalowany. Ci, którzy śledzą mój Instagram, pewnie już widzieli go jakiś czas temu.

malarstwo11

 Z obrazu jestem bardzo dumna, malowałam go 7 godzin, dla tych, którzy malują wiadomo, że to krótko. Początkowo miał on być prezentem walentynkowym, ale po głębszej analizie doszłam do wniosku, że mężczyzna mi chyba wybaczy, jeśli kupię mu coś innego. Jak widzicie, czasem, zamiast wydawać majątek na piękne arcydzieło, można je sobie stworzyć samemu.

Pin It

Komentarze   

# Ewa Wlaźlik 2017-11-19 20:06
Przepiękne, bardzo mi sie podobają, I idealnie pasują do wielu pomieszczeń :)
Odpowiedz
# Paulina 2017-11-20 09:32
:) oczywiście ostatni najlepszy, haha ;)
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Znajdź mnie na:

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Lub napisać bezpośrednio na kontakt@kreatywnylifedesign.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kreatywny Life Design 2016