20171004 205914

Założycielka marki i bloga kreatywnylifedesign.pl. Pasjonatka dobrego stylu, form pięknych i estetyki.

Kreatywny Life Design

 Fotografie znajdujące się na stronie Kreatywny Life Design są wykonane przeze mnie . Zdjęcia nabyte z innego źródła są opisane i podlinkowane. Zabrania się kopiowania zdjęć ze strony bez poinformowania , oraz bez pisemnej zgody.

***********

 

O CZYM JEST TEN BLOG:

Na blogu znajdziesz między innymi:

1. Główna tematyka - lifestyle.

2. Artykuły motywacyjne i porady.

3. tematy związane z modą i urodą.

4. Inspirujące wnętrza.

 

happy

Czy tego chcesz, czy nie, droga do bycia szczęśliwym  jest naprawdę krótka. I tak naprawdę, tylko od Ciebie zależy, czy będziesz nią podążać.

Co więcej jest banalnie prosta, tak prosta, że chyba właśnie przez to czasem tak ciężko na nią trafić. Krótko mówiąc, polega ona na życiu w zgodzie z samym sobą. Brzmi bardzo zwyczajnie „ale”. No właśnie, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że:  Po pierwsze i najważniejsze:

 

Twoje szczęście zaczyna się w głowie.

 

I to jest fakt. Im szybciej sobie to uzmysłowisz, tym lepiej dla Ciebie.  Sposób postrzegania otaczającego nas świata to kluczowa sprawa. Albo skupiamy się tylko na problemach, albo na pozytywach. Albo podchodzimy do życia z odwagą, albo z podkulonym ogonem. Albo w problemach widzimy wyzwania, które mogą nas czegoś nauczyć na przyszłość, i staramy się je pokonać wyciągając z nich wnioski,  albo widzimy sytuacje bez wyjścia i skupiamy się tylko na negatywach. Szczęście to przede wszystkim sposób myślenia. Żeby być szczęśliwym, musisz tego chcieć. Decyzja tylko z pozoru jest prosta, bo pociąga za sobą szereg zmian, podczas których większość ludzi po prostu odpada na starcie. Szczęście to temat rzeka. Ja skróciłam go do minimum koniecznego. Pod spodem macie  trzy kluczowe aspekty które należy rozważyć. 

Punkt 1. LUDZIE.

Nie od dziś wiadomo, że człowiek był, jest i będzie istotą stadną. Zawieramy przyjaźnie, zakładamy związki, tworzymy rodziny. Potrzebujemy bliskości innych ludzi, ich wsparcia, rady, opinii. Pomyśl, ile związków partnerskich, uznałbyś jako przykład prawdziwej miłości i oddania. Druga grupa-przyjaciele i znajomi.  Ilu z nich wzbudza w nas samych naprawdę pozytywne emocje. Z iloma tak naprawdę uwielbiamy spędzać czas. Pierwszym podstawowym krokiem do osiągnięcia szczęścia, jest otaczanie się pozytywnymi ludźmi.  A wszystkim tym osobnikom, którzy nas irytują, drażnią, zasmucają itp. Mówimy stanowczo  „Papa” 

Punkt 2. PRACA

Mam znajomego, pracuje w dużej międzynarodowej korporacji, zajmuje się nie mniej odpowiedzialnymi rzeczami, w dodatku charakter wykonywanych zadań wymusza na nim pracę w kilku językach obcych. Brzmi odpowiedzialnie prawda?  Nie najgorzej zarabia, ma stałe godziny pracy, wolne weekendy i wszystko byłoby cudownie, gdyby nie jeden drobny szczegół: On nienawidzi swojej roboty. Nie da się być szczęśliwym, wykonując czynności od których dostaje się białej gorączki. Po prostu się nie da. Paradoksem takich sytuacji jest fakt, że takie osoby, zazwyczaj nawet nie próbują  zmienić swojej pracy na inną, satysfakcjonującą, z obawy przed porażką.

Punkt 3. WIARA

Cóż. Albo wierzymy, że to się uda albo nie. I jeśli nie chcemy uwierzyć we własne szczęście, to niestety nigdy szczęśliwi nie będziemy. Szczęście zaczyna się w głowie. Albo w nie uwierzysz- albo nie. Szczęście - to Twój wybór. 

 

Na koniec, w ramach podsumowania, bardzo fajny spot, którego wcale nie musisz oglądać  KLIK 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Znajdź mnie na:

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Lub napisać bezpośrednio na kontakt@kreatywnylifedesign.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kreatywny Life Design 2016