20171004 205914

Założycielka marki i bloga kreatywnylifedesign.pl. Pasjonatka dobrego stylu, form pięknych i estetyki.

Kreatywny Life Design

 Fotografie znajdujące się na stronie Kreatywny Life Design są wykonane przeze mnie . Zdjęcia nabyte z innego źródła są opisane i podlinkowane. Zabrania się kopiowania zdjęć ze strony bez poinformowania , oraz bez pisemnej zgody.

***********

 

O CZYM JEST TEN BLOG:

Na blogu znajdziesz między innymi:

1. Główna tematyka - lifestyle.

2. Artykuły motywacyjne i porady.

3. tematy związane z modą i urodą.

4. Inspirujące wnętrza.

 

5TYPOWMEZCZYZN2

Nigdy nie chciałam mieć byle jakiego faceta. Zakładam, że Ty też nie. Zakładam też, że czytając ten artykuł dumnie stwierdzisz, że jeśli przypomina Ci to urywki ze swojego życia, to masz to już dawno za sobą. Ewentualnie, że Twojej drugiej połówki te zachowania w ogóle nie dotyczą.

 

1: MEGALOMAN 

Zawsze wszystko wie najlepiej, wszystko robi najlepiej, w ogóle jest The Best i kropka. Wszystko ma być tak, jak on chce, bezdyskusyjnie, na jego warunkach. W zasadzie to nawet nie interesuje go zbytnio Twój punkt widzenia, nie mówiąc już o braniu go w ogóle pod uwagę, - bo po co? ON „wie najlepiej”.

Megaloman nie dąży do zgody, nigdy nie przeprasza, a jeśli już ostatecznie zdecyduje się to zrobić, to zazwyczaj na zasadzie:

„-przepraszam za to, co uważasz, że zrobiłem nie tak(…)”

Krótko mówiąc, ma w poważaniu Twoją opinię. Nawet jeśli ewidentnie on zawini, winą i tak obarczy Ciebie. Słowo „pokora” w jego języku nie istnieje.  Jest zapatrzony przede wszystkim w siebie i swoje plany, Twoje pragnienia i odczucia nie interesują go, i są wiecznie spychane na dalszy tor.

Podsumowując: Megaloman jest pustakiem który pozjadał wszystkie rozumy, żyje w przekonaniu, że ma super styl i klasę. Niestety smutna prawda jest taka, że nie ma ani jednego, ani drugiego. Jeśli facet nie rozumie, że w związku trzeba dbać też o partnerkę, nie tylko o własne interesy, i zachowuje się jak dziecko z przedszkola bo:  „JA” i  „JA” i „TYLKO JA”  to chyba powinien się jednak do tego przedszkola wrócić. Już tam, we wczesnym dzieciństwie, zaczyna się koedukacja podstawowych zachowań. Może warto go tam wysłać?

 

2: MAMINSYNEK

Zrobiłaś pyszną sałatkę? Nieistotne  „Jego mama i tak robi lepszą” a w ogóle:

 -nie maluj się tak!

-nie wkładaj obcisłej sukienki…

-zepnij włosy

- zasłoń ten  tatuaż!!

W ogóle cholera habit włóż. No!

Teściowa lubi skromny styl….

Nie mam nic przeciwko mężczyznom, którzy wspierają  swoich rodziców. Ale! Jeśli jego mama ewidentnie „włazi z butami” w relację, która jest Waszą prywatną sprawą, i ma do Ciebie jakiekolwiek uprzedzenia, a on nic sobie z tego nie robi, lub co gorsza, jeszcze jej  przyklaskuje, to już jest sygnał mówiący o tym, że coś z tym facetem jest nie tak.

 Problem maminsynka polega na tym, że taki „dorosły” mężczyzna (bo tak zazwyczaj o sobie myśli) zawsze będzie potrzebował, i zawsze będzie stosował się do sugestii przede wszystkim swojej mamusi. Z  byciem samodzielnym, dojrzałym facetem, ma to mniej więcej tyle wspólnego, co baletnica z kozim bobkiem. Myśląc, że uchodzi za „samca alfa” w związku, maminsynek  jest tylko „cacanym synusiem” który nie umie zając odpowiedniego stanowiska w sprawie.  

Jaka na to rada? Nie ma co zaprzątać sobie głowy wyrośniętym gówniarzem, który najwyraźniej nie dorósł do tego, by oderwać się od maminego cycka, i stanąć murem za swoją kobietą. Kiedy będzie miał sytuację, w której będzie musiał zająć stanowisko po którejś ze stron:  po stronie Twojej lub swojej mamy, jak myślisz? Co wybierze? Oczywiście, że tę drugą opcję. Przecież to dupa – nie chłop. No sorry.

Pasowałoby się więc zastanowić nad sensem życia w takim „trójkącie” ??

Jeśli ciągle czujesz, że jesteś pod pręgierzem teściowej, wiecznie na cenzurowanym, a w Twoim związku to ona ma decydujące słowo, jeśli Twój partner nie bierze pod uwagę Twoich poglądów, to pasowałoby się zastanowić, czy Ty w ogóle powinnaś brać go pod uwagę …                                                                                                                                                                                                                                                         JAKĄKOLWIEK.  

 

3.ZABORCZY ZAZDROŚNIK

Kiedy ostatni raz byłaś gdzieś bez faceta? Zanim go poznałaś? Zaborczy zazdrośnik, to taki typ człowieka, który w bardzo przebiegły sposób zamyka Cię w swojej klatce. Początkowo sygnały są niewinne, i mogą nawet połechtać Twoje ego, bo czasem jest miło, gdy facet jest o Ciebie zazdrosny, i chce mieć Cię tylko dla siebie.

 Problem pojawia się wtedy, gdy ta klatka zaczyna coraz bardziej się zacieśniać, a subtelna zazdrość, przeradza się w coraz większą kontrolę i ograniczenie. Będzie grzebał w Twoim telefonie, szperał po komputerze, po szafkach, czytał prywatne notatki, maile i inne rzeczy, w myśl :  „skoro jesteś w porządku, to chyba nie masz nic do ukrycia” W wyższym stadium zaawansowania zacznie obwąchiwać różne części Twojej garderoby… (tak, takie przypadki też się zdarzały) Wyjście z koleżanką na kawę będzie traktował jak zbrodnię przeciwko niemu, już nie wspomnę o babskim wyjściu na wieczorną imprezę. SAMA z dziewczynami!? Marzenie.

 W ZWIĄZKU OPARTYM NA PEŁNEJ KONTROLI NIE MA MOWY O CZYSTEJ MIŁOŚCI.

Zresztą co to za miłość bez zaufania?

Jakość związku zależy od tego ile od siebie dajesz, i ile z tego do Ciebie wraca. Jeżeli partner non stop ogranicza Twoje kontakty z przyjaciółmi, wypytuje o to: co, gdzie, i z kim robisz, w sposób ewidentnie sugerujący, że robisz coś „za jego plecami” , jeśli czujesz się wiecznie na cenzurowanym, z żalem rezygnujesz z wielu przyjemności dla świętego spokoju, to znaczy że trzeba zwijać manatki i brać nogi za pas, póki jeszcze ten facet nie wszczepił Ci GPSa w tyłek, i nie odizolował od znajomych i reszty świata… 

 

4:PAN TAJEMNICZY

Poznajesz takiego faceta, jest pięknie, fajnie, mijają dni, tygodnie, miesiące i nagle…Ups. Przez przypadek, dowiadujesz się, że dajmy na to: jest żonaty.

A to Ci niespodzianka.

 Oczywiście Pan Tajemniczy twierdzi, że to dawno skończone, że papiery w sądzie, że rozwód, a w ogóle to ciężki temat, i nie chce o tym rozmawiać. Swojej „byłej” nigdy nie nazywał –Żona, lub chociaż „Prawie Była Żona”, właściwie w ogóle nie wspominał, że ktoś taki istnieje na tym globie, bo skoro się rozwodzi, to przecież zamknięta sprawa. Aaaa, no i jeszcze jeden NEWS - dzieci. Oczywiście w pakiecie–  zazwyczaj też są. 

Pan Tajemniczy to taki typ człowieka, o którym myślisz że dużo wiesz, a tak naprawdę gówno wiesz.

 Dopiero po konkretnym ”Newsie” otwierają Ci się oczy, i zauważasz, że tak naprawdę nie masz pojęcia gdzie dokładnie pracuje, czym się zajmuje na codzień, nie znasz jego znajomych, i masz uczucie, jakby ukrywał Cię przed resztą świata. Tomek Tomczyk  napisał:

„(…)Jest pewien gatunek ludzi który uważa, że można budować z kimś zdrowy związek, i nie informować tej osoby np. o tym, że ma się z kimś dziecko, albo że się regularnie zdradzało swoje byłe (…) Ci ludzie twierdzą, że każdy ma prawo do pewnych tajemnic. To ludzie którzy zawsze, bez wyjątku, tworzą chore i toksyczne związki(…)”

Koniec cytatu.

Lepszej puenty chyba nie ma.

 

I na koniec:

5.PRZEMOCOWY

To najbardziej inwazyjny typ człowieka. Początki zazwyczaj są niewinne. Zdarza się, że sobie na Ciebie „pokrzyczy” . Wieczne pretensje, wiecznie niezadowolony,  zwraca Ci uwagę zarówno gdy jesteście sam na sam, jak i w towarzystwie. Zazwyczaj robi to w chamski, nieprzyjemny sposób. Krytykuje i poniża. Na koniec staje się wulgarny, a niekiedy agresywny. Twoje poczucie własnej wartości ma przyklejone jak gumę do swojej podeszwy, i regularnie wciera je butem w ziemię. Czasem go poniesie, i trochę Cię szarpnie .

 Sygnały o takich zapędach pojawiają się dość szybko, zazwyczaj w przeciągu pierwszych kilku miesięcy, i z upływem czasu nasilają się. Tu nie ma się nad czym zastanawiać. Nie ma co usprawiedliwiać.

 Tam, gdzie pojawia się agresja i poniżenie, nie ma mowy o jakimkolwiek przebaczeniu.

 Człowiek czerpiący przyjemność z wyrządzania komuś krzywdy, nie jest normalny. Taka osoba jest niesamowicie inwazyjna, i najlepsze co możesz zrobić dla siebie, to trzymać się jak najbardziej z dala. No chyba, że jesteś masochistką. Jeśli pasuje Ci, że ktoś traktuje Cię jak kawałek gówna, i ma totalnie destrukcyjny wpływ na Ciebie i Twoje życie – to ok. Wróżę Wam świetlaną przyszłość.

 

 

Kobieto, zapamiętaj święte słowa.

JEŚLI SAMA O SIEBIE NIE ZADBASZ,

NIKT  ZA

CIEBIE TEGO NIE ZROBI

 

 

 

 

Pin It

Komentarze   

# Marek 2017-11-19 20:28
Ciekawe jest przeczytać jak kobiety, postrzegają mężczyzn.
Odpowiedz
# Paulina 2017-11-20 09:26
Marku, kobiety postrzegają mężczyzn tak, jak oni sami sobie na to zapracują, i myślę, że w odwrotnej kwestii działa to tak samo ;) tu akurat jest mowa o konkretnych "wyjątkach" które wykraczają poza normy, nie o całej męskiej populacji :) zachęcam do przeczytania artykułu "Szanuj partnera swego jak siebie samego" tam masz spojrzenie na mężczyzn od tej "drugiej strony" ;)
Odpowiedz

Dodaj komentarz

Znajdź mnie na:

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Lub napisać bezpośrednio na kontakt@kreatywnylifedesign.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kreatywny Life Design 2016