20171004 205914

Założycielka marki i bloga kreatywnylifedesign.pl. Pasjonatka dobrego stylu, form pięknych i estetyki.

Kreatywny Life Design

 Fotografie znajdujące się na stronie Kreatywny Life Design są wykonane przeze mnie . Zdjęcia nabyte z innego źródła są opisane i podlinkowane. Zabrania się kopiowania zdjęć ze strony bez poinformowania , oraz bez pisemnej zgody.

***********

 

O CZYM JEST TEN BLOG:

Na blogu znajdziesz między innymi:

1. Główna tematyka - lifestyle.

2. Artykuły motywacyjne i porady.

3. tematy związane z modą i urodą.

4. Inspirujące wnętrza.

 

winia

Jak w prosty sposób zaoszczędzić pieniądze? To pytanie zadaje sobie chyba każdy z nas. Nie każdy może pozwolić sobie na regularne odkładanie większej kwoty pieniędzy,  co zrobić w takim wypadku? Jak oszczędzać?

 Jest wiele różnych metod oszczędzania. Ja od kilku lat pozostaję wierna jednej, która u mnie sprawdza się idealnie, i w prosty sposób pozwala mi zaoszczędzić całkiem spory zasób gotówki w dość krótkim czasie.

Jakiś czas temu, dostałam w prezencie świnkę skarbonkę. Urzekł mnie jej urok osobisty, który możecie podziwiać na zdjęciu powyżej tego tekstu.  Od chwili gdy ją zobaczyłam wiedziałam, że musi być moja, i gdy tylko wpadła w moje ręce, stała się moją małą mennicą, i gromadziła dla mnie kasę. Ale nie wrzucam do niej wszystkiego.

TYLKO i wyłącznie pięciozłotówki.

Zasada jest tylko jedna;  aby każda, absolutnie każda piątka, lądowała w skarbonce. Odkładanie piątek jest  wygodne, bo przy tak niskiej stawce, nie odczuwamy ubytku gotówki w portfelu, a piątka jest na tyle często przewijającym się nominałem, że regularnie zasila nasze oszczędności. Wrzucając piątkę do brzuszka świnki, po dwóch minutach nie pamiętam, że coś tam z mojego portfela” wyszło”. I tak odkładam, do momentu, aż okaże się, że świnia nie jest w stanie już łyknąć żadnej monety. Zdziwilibyście się, jaką kwotę może pomieścić w swoim brzuszku z pozoru taka mała świnka.

Oczywiście dobór nominału to kwestia indywidualna. Mogą to być dwuzłotówki, czy banknoty, co tam kto woli. Ważne jest tylko to, by trzymać się postanowienia, że dany nominał bezwzględnie jest odkładany.  Ja umiłowałam sobie piątki, które od lat odkładam na swoje przyjemności, związane z większym wydatkiem. Tak uzbierałam na swój długo wyczekiwany aparat fotograficzny.

(mina sprzedawcy w Media była warta wszystkie pieniądze świata ) Znam też osoby, które w taki sposób uzbierały sobie na wakacje rodzinne. I to nie byle jakie wakacje. Tak czy siak, kluczowy element w oszczędzaniu,  to nasze postanowienie i nasza konsekwencja. Odkładamy dany nominał, i liczymy oszczędności  dopiero wtedy, gdy skarbonka jest przepełniona.  

I jeśli dotrwacie do końca, to sami przekonacie się, czy ta metoda ma sens.

Pin It

Dodaj komentarz

Znajdź mnie na:

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Lub napisać bezpośrednio na kontakt@kreatywnylifedesign.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kreatywny Life Design 2016