20171004 205914

Założycielka marki i bloga kreatywnylifedesign.pl. Pasjonatka dobrego stylu, form pięknych i estetyki.

Kreatywny Life Design

 Fotografie znajdujące się na stronie Kreatywny Life Design są wykonane przeze mnie . Zdjęcia nabyte z innego źródła są opisane i podlinkowane. Zabrania się kopiowania zdjęć ze strony bez poinformowania , oraz bez pisemnej zgody.

***********

 

O CZYM JEST TEN BLOG:

Na blogu znajdziesz między innymi:

1. Główna tematyka - lifestyle.

2. Artykuły motywacyjne i porady.

3. tematy związane z modą i urodą.

4. Inspirujące wnętrza.

 

aplikacje3

Tych pięć aplikacji, naprawdę potrafi ułatwić życie. Aplikacje są praktyczne, a przede wszystkim są też zupełnie darmowe.

 

APLIKACJE5

Any.Do – Organizacja. Używam tej aplikacji od niedawna, ale już widzę, że pozostanie ze mną na dłużej.  „Any.Do” to aplikacja służąca do organizacji, w której umieszczam wszystko to, co mam w danym dniu wykonać, od rzeczy mniej, po te najbardziej istotne. Aplikacja świetnie zastępuje mi kalendarz, z którym niezbyt wygodnie byłoby poruszać się po mieście, bo jest on dość pokaźnych rozmiarów, a tak, wszystko o czym mam pamiętać, i co mam po drodze załatwić, mam zapisane w telefonie. Jeśli chcę, mogę sobie ustawić przypomnienie o danym zadaniu na konkretny czas. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza, że już nie muszę spisywać wszystkiego na karteczkach, które często wypadały z portfela i gubiły się gdzieś po drodze.

 

APLIKACJE8

Flo-Aplikacja dla Pań. Krótko mówiąc, jest to kalendarzyk miesiączkowy. Flo precyzyjnie przewiduje menstruację, owulację i dni płodne, na podstawie umieszczonych przez nas danych. Sprawdza się ona również w przypadku nieregularnych cykli, wiem, bo sama jestem tego typu przykładem.  Bardzo dużym plusem jest to, że aplikacja powiadamia nas o zbliżającym się terminie kolejnej miesiączki, dzięki czemu możemy się do tego przygotować i tym samym uniknąć sytuacji awaryjnych. Dla osób które wiecznie zapominają zaznaczyć sobie w kalendarzu rozpoczęcie nowego cyklu i obliczyć prawdopodobieństwo kolejnego (czytaj: ja) ta aplikacja będzie idealna. Dzięki niej unikniecie nazwijmy to „niezbyt miłych niespodzianek nie w porę”.

 

APLIKACJE7

Shazam- Kapitalna aplikacja służąca rozpoznawaniu utworów muzycznych. Aplikacja podaje wykonawcę i tytuł utworu. Dodatkowym plusem jest fakt, że zapamiętuje ona historię wyszukiwania, więc bezproblemowo możecie do danego utworu potem wrócić. Działa też na większych odległościach od źródła dźwięku (o ile nic nie zagłusza muzyki) przetestowałam to w jednej z sieciówek odzieżowych.

 

APLIKACJE4

Vinted – dla mnie to takie małe ciuchowe Allegro. Rewelacyjna plikacja służąca zakupom w Internecie. Głównie ciuchy, kosmetyki i takie tam babskie sprawy. Plusem tej aplikacji jest weryfikacja danych użytkowników, komentarze dotyczące sprzedających i kupujących po dokonanych transakcjach, i fakt, że na żadnej z fejsbukowych grup sprzedażowych,  nie udało mi się ani tyle sprzedać, ani tyle fajnych rzeczy nabyć za naprawdę fajne pieniądze, jak tutaj. Aplikacja daje nam możliwość obserwowania profilu sprzedażowego danej osoby której wystawione przedmioty przypadły nam do gustu, a także dodawania wybranych przez nas towarów do ulubionych.

 

APLIKACJE6

Jak dojadę – Jako osoba poruszająca się od 10 lat samochodem, miałam naprawdę spory problem z komunikacją miejską, gdy 2 miesiące temu, niespodziewane zostałam pozbawiona tego środka transportu. Jakby tego było mało, dwa lata temu przeprowadziłam się do innej części Krakowa, i kompletnie nie znałam tutejszych połączeń komunikacji miejskiej. Hitem była przygoda mojego znajomego, który po jeszcze dłuższej przerwie w poruszaniu się MPK nie wpadł na to, by nacisnąć przycisk otwarcia drzwi w autobusie, bo „przecież kiedyś to wszystkie drzwi otwierały się samoistnie” i ten mu po prostu odjechał sprzed nosa. Ja na szczęście aż takich przygód nie miałam, ale kilkukrotnie był problem z dojazdem w dane miejsce na czas. Na szczęście aplikacja skutecznie ten problem rozwiązała. W aplikacji wpisujemy punkt początkowy z którego chcemy wyruszyć, lub miejsce w którym obecnie się znajdujemy, oraz punkt końcowy trasy. W ustawieniach zaznaczamy czy ma szukać połączeń od chwili obecnej, czy też takich, które doprowadzą nas do celu na konkretny czas za np. 2 lub 3 godziny. Aplikacja pokazuje nam, ile czasu oraz w którym kierunku będziemy szli na przystanek, jakimi liniami możemy się dostać do celu, i na którą dokładnie godzinę dotrzemy na miejsce. Jak dla mnie: bomba.

 

Tych pięć aplikacji to moje absolutne "must have" w telefonie, już niejednokrotnie uratowały mi skórę, i nie wyobrażam sobie, że mogłoby ich nie być. Naprawdę warto je przetestować, jeśli jeszcze ich nie znacie, zwłaszcza, że wszystkie są zupełnie za darmo. 

 

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Znajdź mnie na:

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Lub napisać bezpośrednio na kontakt@kreatywnylifedesign.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kreatywny Life Design 2016