20171004 205914

Założycielka marki i bloga kreatywnylifedesign.pl. Pasjonatka dobrego stylu, form pięknych i estetyki.

Kreatywny Life Design

 Fotografie znajdujące się na stronie Kreatywny Life Design są wykonane przeze mnie . Zdjęcia nabyte z innego źródła są opisane i podlinkowane. Zabrania się kopiowania zdjęć ze strony bez poinformowania , oraz bez pisemnej zgody.

***********

 

O CZYM JEST TEN BLOG:

Na blogu znajdziesz między innymi:

1. Główna tematyka - lifestyle.

2. Artykuły motywacyjne i porady.

3. tematy związane z modą i urodą.

4. Inspirujące wnętrza.

 

wlosy1

Długo zastanawiałam się, nad profesjonalnym przedłużaniem włosów u fryzjera. Zabieg ten,  jest jednak dość kosztowny, no i trzeba liczyć się ze ściąganiem pasemek i ponownym zakładaniem podczas farbowania odrostów, co niosło za sobą dodatkowe koszty. Znalazłam więc wygodniejszy sposób, który kosztuje nas o wiele mniej pieniędzy, niż w przypadku przedłużania u fryzjera, i nie jest tak inwazyjny jak przedłużanie włosów na zgrzewach keratynowych, microringach itp.

Mowa oczywiście o metodzie Clip-in. Pierwszy raz spotkałam się z tym kilka lat temu, u mojej przyjaciółki ze studiów, która chciała delikatnie przedłużyć sobie włosy. Sama nie korzystałam wtedy jeszcze z tego rozwiązania, bo cieszyłam się długimi i gęstymi włosami. Na obecną chwilę, mam włosy dużo krótsze , a że nie należę do osób cierpliwych, i czekanie aż urosną nie było mi w smak, postanowiłam zrobić małą włosową inwestycję.  Clip-in to pasemka umieszczone na taśmach z małymi spineczkami, które wpinamy w nasze naturalne włosy, pasmo po paśmie przy skórze. Na Youtubie jest masa filmów instruktażowych, na których pokazane jest w jaki sposób, i w jakiej kolejności należy je zakładać.

wlosy2

Dobrze założone, kompletnie nie dają po sobie poznać, że nie są „nasze”.  Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, a  przy tym o wiele mniej kosztowne niż wizyta u fryzjera. Założenie trwa niecałe 5 / 10 min i już możemy cieszyć się niezwykłą objętością i długością.  Nie trzeba się martwić jak to będzie w przypadku odrostów, bo wystarczy po prostu odpiąć spinki. Można je nosić i na codzień, i od święta.

wlosy3

W sprzedaży jest praktycznie cała gama kolorystyczna, jak i rodzaje, od prostych, do kręconych. Najwygodniej mają Panie z czarnymi włosami, wiadomo, z blondem  jest już troszkę ciężej, bo odcieni tego koloru jest tyle co gwiazd na niebie. Ale i na to jest sposób, bo jeśli nie znajdziemy idealnego koloru, zawsze możemy zafarbować je farbą, którą kładziemy na nasze własne. Ja akurat nie musiałam tego robić, bo Pani bez trudu dobrała mi odpowiedni odcień.  Do wyboru mamy różne długości, i różną gęstość. Ceny wahają się od 100 do 270 zł za zestaw w zależności, czy zdecydujemy się na włosy syntetyczne, czy naturalne. Oczywiście te drugie, są lepsze gatunkowo, i można je stylizować farbować, kręcić czy co tam sobie chcecie.  Cena za włosy naturalne jest jednak wyższa. Ja posiadam dwie wersje, jedną w formie kucyka, i drugą jako treski do zagęszczania i przedłużenia.

wlosy4

 Kucyk zakładamy wsuwając ząbki za gumkę, którą uprzednio związujemy nasze włosy, i owijamy pasemkiem dookoła. Dopinki  możemy kupić przez Internet  na stronie doczepiane.pl lub stacjonarnie, w Krakowie w Solvay Parku przy Zakopiańskiej.  Jeśli chodzi o pielęgnację, to obchodzimy się z nimi, jak z naszymi włosami. Czyli mycie, odżywki, wiadomo. Włosy syntetyczne myjemy tak samo, Nie są one jednak podatne na stylizacje, a farbowanie ich jest niewskazane.

Do chwili gdy sama nie kupiłam tresek, nie miałam pojęcia, ile moich koleżanek korzysta z tego wygodnego rozwiązania. Także jeśli chcecie szybko przedłużyć sobie włosy, w sposób który napewno ich Wam nie zniszczy, i nie będzie narzucał dodatkowych kosztów, to jest to chyba najwygodniejsze z możliwych rozwiązań.

Pin It

Dodaj komentarz

Znajdź mnie na:

Kontakt

Jeśli chcesz do mnie napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego tutaj.

Lub napisać bezpośrednio na kontakt@kreatywnylifedesign.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kreatywny Life Design 2016